Fermentáda Bitter Lemond 0,33l

Novinka Tip
35 Kč 28,93 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Fermentáda je unikátní nealkoholický nápoj s obsahem alkoholu do 0,5% založený na vysokém obsahu citronové šťávy, který přirozenou fermentací potěší jemnou bublinkou, nízkou energetickou hodnotou, vitamíny C a B a zejména návykovou chutí. Fermentáda - limonáda pro dospělé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč vznikla Fermentáda?

Na úrovni nealkoholických nápojů se vyskytuje velké množství různých produktů, které  zaujímají dvě extrémní polohy celého spektra: na jednom pólu leží sycené limonády se značným obsahem cukru a často i konzervanty a druhý pól je okupován sice nízkokalorickými nápoji, ale bez výrazné chuti a nutričních hodnot.

Cílem Fermentády je nabídnout nápoj, který má nízký obsah cukru a tím pádem i nízkou kalorickou hodnotu, který je chuťově výrazný, vyjímečný a který je i nutričně prospěšný. 

Tak dlouhodobým vývojem a kombinací klasických fermentačních technologií používaných jak ve vinařství a pivovarnictví vznikla Fermentáda: pochoutka i osvěžení s jemnou přirozenou bublinkou, burčákovým nádechem a obsahem alkoholu do 0,5% (čili stále nealko nápoj).

Proč je základem Fermentády citronová šťáva?

Citron jako jediné ovoce obsahuje nepatrné množství cukrů. Tak lze pomocí citronové šťávy dobře řídit obsah úrovně celkové sladkosti nápoje a dosáhnout tak významně nízkých energetických hodnot při zachování svěží a zajímavé chuti. To je dobře vidět z infografiky níže, kde je porovnání energetických hodnot různých nápojů s Fermentádou:

Citronová šťáva je dále známa tím, že pomáhá odvodňovat organizmus tak, že rozšiřuje ledvinové glomeruly a napomáhá funkci ledvin a působí preventivně proti tvorbě ledvinových kamenů. Zlepšené odvodňování organizmu souvisí také s problematikou detoxikace. Další benefity citronové šťávy jako je obsah vitamínu C nebo její antioxidační účinky jsou hojně popsány v literatuře.

Jak Fermentáda nejlépe chutná?

Ačkoliv je Fermentáda cenově velmi přitažlivá, nejlepšího výsledku při servírování dosáhneme podáváním vychlazeného nápoje do tzv. píšťaly, skleničky na sekt. Fermentádu lze tak servírovat jako exkluzivní nealkoholický nápoj pro slavnostní příležitosti všude tam, kde nemohou hosté konzumovat alkohol: řidiči, děti apod.

Jak je to s vlákninou?

Fermentáda obsahuje citrusovou vlákninu a kvasinky, které jsou zdrojem vitamínu B. Delším stáním se obě složky usazují na dně lahve a proto je potřeba před otevřením lahev párkrát otočit a sediment zvířit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x